Παραλαβή εξοπλισμού για το εργαστήριο Φυσικών Επιστημών

Την Τρίτη 13 Δεκεμβρίου 2022 είχαμε την χαρά να οργανώσουμε μια εκδήλωση προς τιμήν της εταιρείας Pharmaten για τη χορηγία της στο σχολείο μας σύγχρονου εξοπλισμού για το εργαστήριο Φυσικών Επιστημών. Στην εκδήλωση παραβρέθηκαν τα στελέχη της εταιρείας κ. Γιώργος Δρόσος, κ. Κώστας Σταμούλης, κ. Νατάσα Κυριακάκη, κ. Έλενα Λαγκαδινού και κ. Θάνος Τσεβάς, η Διευθύντρια της Περιφερειακής Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης της Αν. Μακεδονίας και Θράκης, κ. Μαριγούλα Κοσμίδου, ο Διευθυντής της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης νομού Ροδόπης. Κ. Γεώργιος Γιαντσόπουλος, η Πρόεδρος του Επιστημονικού Εποπτικού Συμβουλίου Προτύπων και Πειραματικών Σχολείων Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης, Καθηγήτρια του Τμήματος Ελληνικής Φιλολογίας του Δ.Π.Θ. κ. Μαρία Τζιάτζη, η αναπληρώτρια Πρόεδρος του Επιστημονικού Εποπτικού Συμβουλίου Προτύπων και Πειραματικών Σχολείων Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης Καθηγήτρια του Τμήματος Γλώσσας, Φιλολογίας και Πολιτισμού των Παρευξείνιων χωρών του Δ.Π.Θ. κ. Μαρία Δημάση, η Υπεύθυνη Δημοσίων Σχέσεων Περιφέρειας Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης, κ. Κατερίνα Φωτιάδου και ο Διευθυντής  Περιφερειάρχη Αν. Μακεδονίας και Θράκης, κ. Αντώνης Πασχάλης, ο Αντιπεριφερειάρχης Ροδόπης, κ. Νίκος Τσαλικίδης, η εκπρόσωπος του Συλλόγου γονέων και κηδεμόνων, κ. Αθανασία Μπατματζόγλου, μαθητές της Β΄ τάξης και εκπαιδευτικοί.

Θα θέλαμε να ευχαριστούμε θερμά για την ευγενική αυτή δωρεά, διότι ο ενεργητισμός δεν αποτελεί κάποιου είδους υποχρέωση, είναι μια έκφραση προσωπικής ή συλλογικής πραγμάτωσης και αποτελεί κοινωνική επίγνωση. Κινητοποιεί τα αισθήματα της ευγνωμοσύνης και της ανταπόδοσης, που καθιστούν τις ανθρώπινες σχέσεις αντάξιες της ίδιας της αξίας της ζωής.