Με τη νίκη στον πρώτο αγώνα Βόλεϊ κοριτσιών

Την Παρασκευή 17 Φεβρουαρίου πραγματοποιήθηκε ο πρώτος αγώνας του σχολικού πρωταθλήματος βόλεϊ κοριτσιών στο Κλειστό Γυμναστήριο Κομοτηνής, μεταξύ των ομάδων του 3ου Πειραματικού και 2ου ΕΠΑΛ Κομοτηνής. Οι μαθητές/τριες των δύο σχολείων, παρακολουθώντας και τις δύο ομάδες να διεκδικούν δυναμικά την νίκη, δημιούργησαν θερμή ατμόσφαιρα στις κερκίδες υποστηρίζοντας με πάθος τις προσπάθειες των συμμαθητριών τους εντός του αγωνιστικού χώρου.

Συγκεκριμένα κατά τη διάρκεια του 1ου σετ η ομάδα του σχολείου μας προηγούνταν σε όλη τη διάρκειά του, ενώ στο 2ο σετ τα κορίτσια της αντίπαλης ομάδας κατάφεραν και ανέτρεψαν την σε βάρος τους διαφορά ισοφαρίζοντας στα σετ με 1-1. Στο 3ο και τελευταίο σετ η αναμέτρηση ήταν ακόμα πιο συναρπαστική με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν συνεχώς στο σκορ μέχρι το τέλος όπου η ομάδα του σχολείου μας κατάφερε να πάρει τη νίκη με 2-1.

Συγχαρητήρια στις μαθήτριες της ομάδας και στην υπεύθυνη προπονήτρια τους, κ. Κωνσταντινίδου Κλαίρη, ΠΕ11