Προσωρινός κατάλογος υποψηφίων μαθητών Α΄ ΓΕΛ 2024-25

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες, σας ενημερώνουμε ότι ο προσωρινός κατάλογος υποψηφίων μαθητών που θα συμμετάσχουν στην κλήρωση (17/5/2024) είναι διαθέσιμος στο σύνδεσμο: Προσωρινός κατάλογος.

Σε περίπτωση που επιθυμείτε να ανακαλέσετε την αίτηση συμμετοχής του παιδιού σας στην κλήρωση, θα πρέπει να υποβάλετε

1. αίτηση ηλεκτρονικά (με email) ή με προσωπική παρουσία του/της αιτούντος/ούσης στη σχολική μονάδα με υπεύθυνη δήλωση του gov.gr που αναφέρει το αίτημά σας μαζί με την εκτυπωμένη αίτηση που είχατε κάνει για τη συμμετοχή του παιδιού σας,
2. Υ/Δ και από τους δύο γονείς ή κατά περίπτωση όπως δηλώθηκε στην αρχική ηλεκτρονική αίτηση.
Προσοχή: τα στοιχεία του/της αιτούντος/ουσης για τη μη συμμετοχή πρέπει να είναι τα ίδια στην υπεύθυνη δήλωση και στην αίτηση συμμετοχής.
Σε περίπτωση που διαπιστώσετε λανθασμένη καταχώριση ονοματεπώνυμου μαθητή/μαθήτριας, πατρώνυμου μητρώνυμου, διεύθυνσης κατοικίας κ.τ.λ., με Υπεύθυνη Δήλωση του αιτούντα γονέα/κηδεμόνα προς την Κ.Ε.Ο.Ε.Κ. μέσω της σχολικής μονάδας δηλώνονται τα λανθασμένα στοιχεία που πρέπει να διορθωθούν και αναφέρονται τα ορθά. Μπορείτε μέχρι την Παρασκευή 26/4/2024 να στείλετε στο 3o Πειραματικό ΓΕ.Λ. αιτήσεις για διόρθωση πιθανών λαθών ή ανάκλησης της αίτησής σας για την εισαγωγή στη σχολική μονάδα.
Οι τελικοί κατάλογοι υποψηφίων θα οριστικοποιηθούν και θα αναρτηθούν τη Δευτέρα 13/5/2024, για να ενημερωθείτε όσοι γονείς αιτηθήκατε αλλαγές στην Κ.Ε.Ο.Ε.Κ για την έγκριση ή μη των αιτημάτων σας ή τη διόρθωση των στοιχείων.

Σας ευχαριστώ για τη συνεργασία!
Η Διευθύντρια του 3ου Πειραματικού ΓΕ.Λ. Κομοτηνής
Δρ Ευσταθία Παρασκευά