Κάλυψη κενών θέσεων στην Γ΄ Λυκείου για το σχ. έτος 2022-2023

Ανακοινώνεται ότι προκηρύσσονται 3 κενές θέσεις για την Γ’ Λυκείου, οι οποίες θα καλυφθούν με κλήρωση, εφόσον ο αριθμός των αιτήσεων είναι μεγαλύτερος του αριθμού των προκηρυσσόμενων θέσεων.

Η υποβολή των αιτήσεων από τους ενδιαφερόμενους μπορεί να γίνει με τους εξής τρόπους:

1.  με προσωπική παρουσία των δύο (2) γονέων/κηδεμόνων στη γραμματεία του σχολείου. Σε περίπτωση παρουσίας ενός μόνο γονέα/κηδέμόνα η αίτηση πρέπει να συνοδεύεται από:
    • υπεύθυνη δήλωση του απόντος γονέα/κηδεμόνα από το περιεχόμενο της οποίας θα προκύπτει ότι συναινεί στην συμμετοχή του τέκνου του στη διαδικασία,
    • καθώς και πιστοποιητικό οικογενειακής καταστάσεως
  2. να αποσταλεί μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στο σχολείο (mail@3lyk-komot.rod.sch.gr) με θέμα «Αίτηση για εισαγωγή στην Γ’ Λυκείου». Στην περίπτωση αυτή πρέπει να επισυναφθούν επιπλέον υπεύθυνες δηλώσεις και των δύο (2) γονέων/κηδεμόνων μέσω της διαδικασίας που προβλέπεται στην ιστοσελίδα gov.gr.

Οι αιτήσεις μπορούν να υποβληθούν από σήμερα Τετάρτη 07-09-2022 έως και την Παρασκευή 09-09-2022 και ώρα 10:00.

Η συμμετοχή στην κλήρωση επιτρέπεται ανεξάρτητα από τον τόπο διαμονής του/της μαθητή/τριας.