Επίσκεψη στο Σύλλογο Μέριμνας ΑμεΑ Νοητικής Υστέρησης Ν.Ροδόπης “Άγιοι Θεόδωροι”

Με αφορμή το εορταστικό κλίμα των ημερών και με γνώμονα και τον κοινωνικό ρόλο της λειτουργίας των ομίλων και των ομάδων σχολικών προγραμμάτων, οι μαθητές των Ομίλων Κλιματικής Αλλαγής, Δημοσιογραφίας αλλά και της Περιβαλλοντικής ομάδας του σχολείου μας επισκέφτηκαν την Πέμπτη 22/12/2022 τον σύλλογο παιδιών με νοητική υστέρηση Άγιοι Θεόδωροι. Εκεί ξεναγήθηκαν στους χώρους των ωφελούμενων και αντάλλαξαν δώρα και ευχές. Παρέδωσαν επίσης γραπτά μηνύματα αισιοδοξίας, ελπίδας και συμπερίληψης που οι ίδιοι μαθητές έγραψαν!!! Στο τέλος της επίσκεψης πραγματοποιήθηκε και συνέντευξη με τον Πρόεδρο και διοικητικά υπεύθυνο του Συλλόγου κ. Ποιμενίδη Ηλία ο οποίος φανερά συγκινημένος μας εξήγησε τους στόχους και τα σχέδια του Συλλόγου για το μέλλον.