Συμμετοχή στην ενημερωτική τηλεδιάσκεψη του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών του Πανεπιστημίου Κρήτης

Την Δευτέρα 19 Φεβρουαρίου την 6η-7η διδ. ώρα μαθητές/τριες του Προσανατολισμού Οικονομίας-Πληροφορικής της Γ΄ τάξης του σχολείου μας παρακολούθησαν την ενημερωτική τηλεδιάσκεψη του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών του Πανεπιστημίου Κρήτης, κατά την οποία παρουσιάστηκε από τον πρόεδρο του τμήματος κ. Αντώνιο Αργυρό, ο τρόπος με τον οποίο το τμήμα έχει οργανώσει τις σπουδές και καθώς και τη συνεργασία του με το ΙΤΕ. Στο τέλος ακολούθησε διάλογος και απαντήθηκαν ερωτήματα των μαθητών.

Η οργάνωση της δράσης στο σχολείο μας έγινε μετά από την πρωτοβουλία της Συμβούλου Σχολικής Ζωής, κ. Βερρή, ΠΕ86