Μαθητές της Περιβαλλοντικής Ομάδας ενημερώνουν τους μαθητές του 5ου Πειραματικού Γυμνασίου

Οι δράσεις του Περιβαλλοντικού Προγράμματος “Reduce-Reuse-Upcycle-Recycle” συνεχίζονται υποστηρίζοντας την Ευρωπαϊκή Εβδομάδα Μείωσης Αποβλήτων 2023. Αυτή τη φορά 4 μαθητές/τριες του προγράμματος βρέθηκαν στο 5ο Πειραματικό Γυμνάσιο Κομοτηνής για να ενημερώσουν και να ευαισθητοποιήσουν μαθητές/τριες της Α΄ τάξης για την αξία της ανακύκλωσης και την μείωση των συσκευασιών με παιγνιώδη και διαδραστικό τρόπο μέσα από την πλατφόρμα kahoot.com.

Ευχαριστούμε την διεύθυνση του σχολείου και την συνάδελφο κ. Σοβατζίδου για την φιλοξενία και φυσικά τα παιδιά που συνεργάστηκαν μαζί μας!