Έπαινος Συμμετοχής από τον Σχολικό Μαραθώνιο Ανακύκλωσης

Την Τρίτη 23 Μαΐου 2023 εκπαιδευτικοί και μαθητές βρεθήκαμε στον αύλειο χώρο της δημοτικής Βιβλιοθήκης για την γιορτή λήξης του Σχολικού Μαραθώνιου Ανακύκλωσης του δήμου Κομοτηνής αλλά και για την εκδήλωση βράβευσης. Συνολικά όλα τα σχολεία συγκέντρωσαν πάνω από 21.000 υλικά ανακυκλώσιμων υλικών (χαρτί, πλαστικά, μπουκάλια, μπαταρίες, αλουμίνιο & τηγανέλαιο)!

Κατά την εκδήλωση βράβευσης, τα πρώτα σχολεία σε ανακύκλωση υλικών και πόντων επιβράβευσης, παρέλαβαν από ένα χρηστικό δώρο και ένα βραβείο για τη σχολική τους μονάδα. Επιπλέον, όλα τα σχολεία και οι μαθητές που συμμετείχαν στις δράσεις έλαβαν έπαινο συμμετοχής από τον Δήμο Κομοτηνής για την προσπάθειά τους.

Οι καλές συνήθειες μένουν γι’ αυτό και συνεχίζουμε και την επόμενη σχολική χρονιά!