Διαδικτυακό σεμινάριο: Μειώνω το οικολογικό μου αποτύπωμα στο σπίτι και στο σχολείο

Η Ελληνική Εταιρία Προστασίας της Φύσης, εθνικός χειριστής του Διεθνούς Θεματικού Δικτύου ΠΕ  «Οικολογικά Σχολεία» και η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Β’ Αθήνας, συντονιστικός φορέας του δικτύου «Οικολογικά Σχολεία», συνδιοργανώνουν διαδικτυακή εκδήλωση για την παρουσίαση του νέου εκπαιδευτικού υλικού «Μειώνω το οικολογικό μου αποτύπωμα στο σπίτι και στο σχολείο», που δημιουργήθηκε στο πλαίσιο του Δικτύου, στο οποίο έχουν εμπλουτιστεί οι υπάρχουσες θεματικές ενότητες και έχουν ενσωματωθεί και νέες.

Η διαδικτυακή εκδήλωση απευθύνεται σε όλους τους/τις εκπαιδευτικούς καθώς και στους γονείς/ κηδεμόνες των μαθητών/ριών των σχολείων που συμμετέχουν στο Δίκτυο Οικολογικά Σχολεία.

Στο σύνδεσμο του youtube της ΕΕΠΦ  https://www.youtube.com/watch?v=AEYhXFhFL8I  μπορείτε να παρακολουθήσετε το διαδικτυακό σεμινάριο για την παρουσίαση του νέου εκπαιδευτικού υλικού «Μειώνω το οικολογικό μου αποτύπωμα στο σπίτι και στο σχολείο», από την Ελληνική Εταιρία Προστασίας της Φύσης, που παρουσιάστηκε την Πέμπτη 22.02.2024 στις 18:00.